İçeriğe geç

Clash Royale nasıl oynanır?

Son yılların en popüler oyunlarından biri haline gelen ve tüm dünyada oyunseverlerin ilgiyle takip edip oynadığı Clash Royale online strateji tabanlı oyundur.

Kimi zaman mobil oyun olarak telefonlardan, kimi zaman bilgisayarlardan, kimi zaman da tabletlerden oynanılabilen Clash Royale oyunu her geçen gün yeni güncellemelerle birlikte geliştirilmektedir. Oyundaki mantığa bakacak olursak; günümüzdeki zeka oyunları ile aynı orantıda olduğunu söyleyebiliriz. Satranç, dama v.b oyunlar ile hemen hemen aynı mantığa sahiptir. Satranç oyununu düşünürsek, taşların her biri diğer taşlara göre farklı özellikleriyle hareket eder, rakip taşları oyun dışı bırakabilir ve hatta oyundaki şah taşını saf dışı bırakarak oyunu kazanabiliyorsunuz. Clash Royale oyunu da satranç oyunundaki mantığa benzer ve hatta oyunda görsel efekt yüksekliği ile oyuna farklı bakış açısı sağlıyor.

Clash Royale oyununda büyükten küçüğe göre sırasıyla Efsanevi, Destansı, Ender ve Sıradan isimli 4 çeşit kart bulunur. Bu kartlara sahip olabilmek için en üst seviyedeki arenalara yükselerek burada bulunan sandıkları kazanmak gerekir. Oyun kartlarının seviyeleri yükseltildikçe rakiplere karşı daha güçlü hale gelinerek oyunun gerçek amacı olan rakip kuleleri yok ederek kupa kazanılır. Kazanılan her yeni kupa sayesinde bir üst arenada görev alma imkanı sağlanır.

Oyunda zaman zaman güncellemeler olmaktadır. Bu güncellemeler sonucunda kart sayısı arttırılarak farklı arenalarda yeni hedefler çıkar. Oyun içerisinde turnuvalar düzenlenir. Bu turnuvalar sayesinde en yüksek kupaya sahip olan oyuncular en yüksek seviyedeki sandıkları kazanarak yeni kartlara sahip olurlar. Oyunda Klan adı verilen bir oda bulunmaktadır. Bu oda içerisinde sohbet edilebilir, kart alışverişi yapabilir ve bilgi paylaşımında bulunulabilir. Odanın amacı kullanıcılar arasında bağı geliştirmek ve oyunda aktif olma süresini yükseltmektir.

Clash Royale oyunu oynarken biraz da şansınızın iyi olması gerekir. Çünkü iyi bir oyuncu olabilmek için şansa da ihtiyacınız olabilir. Kısacası kalite açısından güzel bir oyun olduğu söylenilebilir.

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir