göz hastalıkları

Göz Hastalıkları Belirtileri Hakkında Bilgiler

göz hastalıkları

 

Göz Hastalıkları Belirtileri Hakkında Bilgiler

Göz Hastalıkları Belirtileri

Göz Hastalıkları Belirtileri hakkında bilgiler

başlıca ilk önce çalıştıgımız yer önemlıdır göz hastalıgı belirtileri şoyle ifade edilir gözler fazla ışıkta duruyorsa toz olan yerlerde çalışıyorsak gözlerimize bir cisim girmişse ve göz yanması ve göz rahatsızlıgı önemlidir gözleriniz yanıyorsa ve devamlı yaşarıyorsa bu konuda hekımlerınızden yardım isteminizi tavsiye ederiz

Sinüzit yarım başağrısı grip nezle ve ateşli hastalıklar da göz çevresinde ağrıya neden olmaktadır. Özellikle sinüzitin neden olduğu ağrı göz ağrısı ile karıştırılabilmektedir. Sinüzitten kaynaklanan göz çevresindeki ağrı ile gözdeki sorunlardan kaynaklanan göz ağrısı arasındaki en belirgin fark sinüzitten kaynaklanan ağrının baş hareketlerine göre şiddetinin değişmesidir.
İritis Nedir? Gözbebeği İltihabı diğer adıyla İritis gözün renkli kısmı olan gözbebeğinin iltihaplanması sonucu ortaya çıkan hastalığa verilen addır.

İritis Belirtileri: Hasta ışığa fazla bakamaz. Gözlerinde veya gözlerinin üst kısmına gelen bölgede şiddetli ağrılar vardır. Gözlerde sulanma ve kızarıklık da görülür. Göze dikkatle bakıldığında; renkli kısmın etrafındaki rengin de koyulaştığı görülür.

Göz Sulanması Nedir? Göz gözü korumak ve gözün kayganlık ve berraklığını sağlamak için yavaş ve sabit bir hızda gözyaşı üretir. Gözyaşının yetersiz olması durumuna Göz Kuruluğu; göz kapaklarından taşacak seviyede salgılanmasına ise Göz Sulanması denir.

Göz Sulanması Nedenleri göze kaçan yabancı cisimler göz ve göz kapağındaki bozukluklar göz içinde iltihaplanma nezle özellikle çocuklarda glokom (göz tansiyonu yüksekliği) ve gözyaşı kanallarındaki darlık ya da tıkanmalar olabilir. Ayrıca; ağlama heyecan yorgunluk sıcak soğuk ya da ışık da gözün yaşarmasına neden olabilmektedir.

Göz kapağı şişliğinin nedenleri: Göz kapaklarının şişmesinin çeşitli nedenleri olmakla birlikteşişmeye en çok aşırı ağlama böcek ısırması alerjiler iltihaplanma nezle ve kızamık neden olabilmektedir. Göz kapağındaki geçmeyen ve sürekli hal almış şişlikler kalp ve böbrek hastalıklarının da habercisi olabilir.

Göz Tansiyonu – Glokom Nedir? Göz Tansiyonu Glokom olarak da bilinir göz içindeki sıvı basıncının görme yeteneği için gerekli olan göz sinirine zarar verecek düzeyde olması durumuna denir. Tedavi edilmediği takdirde görme kaybına neden olabilen Göz Tansiyonu tüm dünyada kalıcı görme kaybına en fazla neden olan hastalıktır.

göz hastalıkları uzman hekimler tarafından muayene edilir bazı kesimlerde gözler agrıdıgında yaşardıgında belırli ilaç getirerek göz yanmasını ve göz rahatsızlıgı çekenin agrısını hafifletmek amaciyla çeşitli ilaçlar getirir
bunlara dikkat etmemmiz lazım uzman doktor altında reçetınızı alıp kullanın