İngiltere Hakkında Bilgiler | İngiltere Hakkında Bilgiler -

İngiltere Hakkında Bilgiler

Editör Hakkında Yorumlar (1)
admin / 08-11-2012 - 16:55 tarihinde ekledi.
İngiltere Hakkında Bilgiler

ingiltere hakkında bilgiler

 

İngiltere hakkında bilgiler. İngiltere güçlü ve zengin bir ülkedir.

 

İngiltere

Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı, İngiltere Avrupa’nın kuzeybatı kıyısında yer alan Britanya Adalar Topluluğu üzerinde, dört ülkeden müteşekkil bir devlet. Bu adalar topluluğu Büyük Britanya ve İrlanda Adalarıyla birlikte, 5000 küçük adadan meydana gelmiştir. Batısında İrlanda Denizi, doğusunda Kuzey Denizi, kuzeyi, güneybatısı ve kuzeybatısı Atlas Okyanusu ile çevrilidir.

 

 

İngiltere, Avrupa’nın en batı ucunda yer almaktadır. 10. yüzyıldan beri bağımsız bir devlettir. Resmi adı Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı olan İngiltere’ye kısaca Birleşik Krallık denir. Aslında Birleşik Krallık’ta bir bölgenin adı olan İngiltere, ülkemizde yaygın olarak tüm ülkenin adı olarak kullanılır. Ülkenin batısında Atlas Okyanusu, doğusunda Kuzey Denizi ve güneyinde Manş Denizi bulunur. Batıda İrlanda Denizi ve St George kanalı ile İrlanda’dan ayrılır. Birleşik Krallık deniz etkisinin ülkenin en iç kısımlarına kadar sokulabildiği bir ada ülkesidir. İngiltere, Büyük Britanya’nın oluşturduğu 4 bölgeden biridir. Büyük Britanya adasını oluşturan diğer bölgeler İskoçya, Kuzey-İrlanda Ve Galler’dir.

admin

admin Hakkında :


Tüm yazıları için tıklayınız - - Google plus’da ki Sayfam

Güncellemeler anında eposta kutusunda!
İngiltere Hakkında Bilgiler için yapılan yorumlar

1 Yorum Bulunuyor.

  1. Edna |

    Bence de hayatin sadcee “bir bolumunde” yasamak tercih sebebi olabilir zira buralar cok soguk,hergun kapali hava ve yagmur Yagmuru sevip yagmurda yurumek romantik gelse de, hergun yaginca o tutku da geciyor Yine de hayaller guzel ^_^Sevgiler

    Cevapla

Peki siz ne düşünüyorsunuz ?


Sosyal Medya wordpress tema curve fever oyna